Инші документи

1 лютого відбудеться прес-конференції, присвячена спільним зусиллям міжнародних організацій і державних установ у подоланні АЧС на території України

30.01.2018 00:00

«Українські лабораторії, ФАО та ЄБРР проти африканської чуми свиней: виклик прийнято!»

1 лютого 2018 року, 11:00.
Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, Київ, вул. Донецька, 30

 

Запрошуємо представників медіа взяти участь у прес-конференції, присвяченій спільним зусиллям міжнародних організацій та державних установ  у подоланні африканської чуми свиней на території України.

Африканська чума свиней (АЧС) – один із найбільших викликів, що стоїть перед свинарством України. Починаючи з 2012 року, станом на січень 2018 зафіксовано 324 спалахи АЧС. Проте ця цифра, найімовірніше, не відображає реальної картини, адже на заваді своєчасній та достовірній діагностиці стоять не лише низька обізнаність про АЧС, але й брак обладнання та реагентів, а головне – кваліфікованих кадрів у державних компетентних органах.

За оцінками експертів, якщо терміново не вжити необхідних заходів, тягар негативних наслідків для галузі буде зростати. Свинарство є важливим сектором не тільки з економічної, але і з соціальної точки зору:  за підрахунками, 36% усього м’яса, яке споживають українці, припадає на свинину, а утримання свиней в середньому генерує 1065 гривень доходу для сільського домогосподарства щороку.

ФАО та ЄБРР об’єднали зусилля, щоб допомогти державним лабораторіям ветеринарно-санітарної експертизи та ветеринарним факультетам аграрних університетів у підготовці фахівців з діагностики, а також долучились до переоснащення лабораторій, придбавши високоточне діагностичне обладнання та необхідні реагенти. Навчання фахівців для роботи на обладнанні для своєчасного виявлення збудника АЧС доповнить державні програми з моніторингу та фінансування та інші заходи для ефективного подолання хвороби.

Програма заходу:

11:00 – 11:50. Прес-конференція.

11:50 – 12:00. Урочиста передача в дар високоточного ПЛР-обладнання для виявлення збудника АЧС, яке буде встановлено у державних лабораторіях Києва та трьох областей України.

12:00 – 13:00. Святковий фуршет.

Учасники прес-конференції:

Василь Говгера, міжнародний економіст сектору агробізнесу Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні;

Дмитро Приходько, економіст інвестиційного відділу ФАО та керівник проекту технічної допомоги ФАО/ЄБРР «Підвищення обізнаності про Африканську чуму свиней в Україні»;

Володимир Лапа, Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів;

Олександр Піщанський, в.о. директора Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи;

Андрій Розстальний, фахівець ФАО з тваринництва та ветеринарії;

Володимир Ладика, ректор Сумського національного аграрного університету;

Модератор – Оксана Юрченко, віце-президент Асоціації свинарів України та координатор проекту технічної допомоги ФАО/ЄБРР «Підвищення обізнаності про Африканську чуму свиней в Україні».

Під час прес-конференції учасники говоритимуть про такі питання:

-          Як вплинула африканська чума свиней на ринок свинини? Що буде, якщо її не стримати?

-          Чому сектор свинарства важливий та як міжнародні організації ФАО та ЄБРР його підтримують, зокрема – у боротьбі з АЧС? Які проекти діють в Україні та які їх результати і плани?

-          Які державні програми моніторингу та фінансової підтримки існують та яка їх роль?

-          Як українські лабораторії підготувалися до викликів АЧС? Скільки вже зроблено самотужки та що ще має бути зроблено?

-          Яка ситуація із підготовкою ветеринарних фахівців для боротьби з АЧС та чому важливо в неї інвестувати?

-          Яке обладнання  передається в дар лабораторіям та які навчальні програми відбудуться в рамках проекту ФАО/ЄББР із пом’якшення ризиків АЧС в Україні? Як це допоможе зупинити хворобу?

Час та місце: прес-конференція відбудеться у четвер, 1 лютого 2018 року в адміністративному корпусі Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, за адресою Київ, вул. Донецька, 30.

Початок об 11:00.

Акредитація обов’язкова і закінчується 31 січня о 17:00 .

Контактна особа: Жанна Дуфіна, +38 063 261 90 77. Для акредитації надішліть на Zhanna.dufina@fao.org наступні дані: назва ЗМІ, ім'я та прізвище, посада, email та номер телефону.