Фітосанітарні вимоги України до імпортних вантажів

Інформація, яка стосується вибірковості фітосанітарного контролю супровідного дерев’яного пакувального матеріалу, що класифікується за кодом 4415 згідно з УКТЗЕД


Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 р. № 705  “Про деякі питання реалізації Закону України “Про карантин рослин” затверджено Перелік об’єктів регулювання у сфері карантину рослин відповідно до якого фітосанітарному контролю підлягає продукція за кодами УКТЗЕД (Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності).


Згідно ст. 36 Закону України “Про карантин рослин” імпортні і транзитні вантажі з об’єктами регулювання повинні відповідати таким вимогам:


- бути вільними від карантинних організмів;- супроводжуватися оригіналами фітосанітарних сертифікатів;


- не походити з об’єкта або зони виробництва чи переміщуватися через зону, на яку поширюється карантинний режим, що підтверджується іноземною національною організацією захисту рослин країни-експортера або транзиту.


Фітосанітарний сертифікат видається відповідним уповноваженим органом країни-експортера та засвідчує відповідність вантажу фітосанітарним вимогам України.


Перелік карантинних організмів затверджено наказом МінАПК України від 29.11.2006 р. № 716 “Про затвердження Переліку регульованих шкідливих організмів”.