За останні дні зареєстровано декілька спалахів інфекційних хвороб серед населення

25.05.2016 12:56

За офіційною інформацією територіальних органів Держпродспоживслужби за останні дні серед населення країни зареєстровано декілька спалахів інфекційних хвороб.

У Хмельницький області зареєстровано 2 спалахи, у тому числі серед дітей дитячого навчального закладу №22 м. Кам'янець-Подільський. З попереднім діагнозом «Гостра кишкова інфекція» до інфекційного відділення Кам'янець-Подільської міської лікарні №1 госпіталізовано 5 вихованців зазначеного закладу. Медична допомога надається в необхідному обсязі.

Другий спалах виник після святкування 21.05.2016 року ювілею в приватному будинку у с. Круглики Старокостянтинівського району. Внаслідок цього спалаху постраждало 15 осіб, у тому числі 1 дитина. Хворих у стані середньої важкості з попереднім діагнозом «Гострий гастроентероколіт» було госпіталізовано до інфекційних відділень Старокостянтинівської та Красилівської центральних районних лікарень.

У Святошинському районі м. Києва зареєстровано групове захворювання на гостру кишкову інфекцію серед вихованців дитячого навчального закладу №276. З клінічними проявами  гострої кишкової інфекції до закладів охорони здоров’я звернулось 10 дітей, з яких п’ятьох у стані середньої важкості було госпіталізовано до Київської міської дитячої клінічної лікарні № 1. Решта дітей з легким перебігом хвороби отримують лікування в амбулаторних умовах.
         З метою виявлення причин та умов, що призвели до виникнення і поширення інфекційних хвороб, працівниками Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів і Держсанепідслужби було проведено санітарно-епідеміологічне розслідування. Для проведення лабораторних досліджень у лабораторних центрах Держсанепідслужби відібрано проби харчових продуктів, води, змиви з об’єктів довкілля, проведено обстеження працівників та контактних осіб.
           Лабораторні дослідження та протиепідемічні заходи тривають.