У Парижі триває засідання Генеральної сесії МЕБ за участю української делегації

26.05.2016 14:28

У Парижі триває засідання 84-ї Генеральної сесії Світової Асамблеї Делегатів Всесвітньої організації з охорони здоров’я тварин (МЕБ) за участю делегацій із 180 країн-членів МЕБ.

Україну на цьому міжнародному заході представляють Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа, заступник Голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України, делегат МЕБ від України Олександр Вержиховський та начальник правління міжнародного співробітництва Держпродспоживслужби Ольга Шевченко.

Упродовж тижня делегація України провела робочі зустрічі з понад 15 делегаціями інших країн-членів МЕБ, на яких обговорювалися питання здоров’я та благополуччя тварин, вимоги та необхідні кроки щодо просування продукції українського виробництва на закордонні ринки та інші питання взаємної співпраці.

Нагадаємо, що 84-та Генеральна сесія Світової Асамблеї Делегатів Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин (МЕБ) проходить 22-27 травня 2016 року у м. Париж (Французька Республіка).

Міжнародне співробітництво у сфері ветеринарної медицини України здійснюється шляхом членства у Всесвітній організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), яка є міжурядовою організацією і була створена міжнародною угодою від 25 січня 1924 року. На даний час налічує 180 країни-учасниць. Україна є повноправним членом МЕБ з 1994 року (постанова Кабінету Міністрів України від 11.07.1994 № 474 (нова редакція від 13.09.2002 № 1371)).

Для координації роботи у різних регіонах світу МЕБ має 5 керівних органів – Регіональні Комісії по Африці, Америці, Азії, Далекому Сходу та Океанії; Середньому Сходу; Європі (в яку входить Україна).

Як постійний член МЕБ, Україна, відповідно до встановленого порядку, сплачує членські внески, надає МЕБ звіти щодо епізоотичної ситуації в державі, а також використовує право одержувати офіційну інформацію про епізоотичну ситуацію в інших країнах-учасницях МЕБ, якою керується при вирішенні питань міжнародної торгівлі об’єктами, підконтрольними державній службі ветеринарної медицини.

Завдяки членству в МЕБ, впродовж попередніх років Україна використовувала офіційну інформацію про епізоотичну ситуацію в інших країнах-учасницях МЕБ, якою керувалась при вирішенні питань міжнародної торгівлі об’єктами, підконтрольними державній службі ветеринарної медицини. Крім того, при розробці ветеринарного законодавства України обов’язково враховуються міжнародні стандарти, встановлені Кодексами здоров’я наземних та водних тварин МЕБ.