Держпродспоживслужба у 2016 році провела 6313 позапланових перевірок у сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарії

16.02.2017 09:12

Фахівцями Держпродспоживслужби в областях та м. Києві у сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарії за період з квітня по грудень (включно) 2016 року проведено всього 6313 позапланових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю). Про це повідомив директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарії Борис Кобаль під час підсумкової колегії Держпродспожислужби.

За його словами, підставами для проведення позапланових перевірок було подання суб'єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням. Відповідно, Держпродспоживслужба провела 3725 позапланових перевірок.

294 заходів зі здійснення державного нагляду були проведені з метою перевірки виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових перевірок.

Ще 378 позапланових перевірок фахівці Держпродспоживслужби здійснили, реагуючи на обґрунтоване звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав за наявності згоди Держпродспоживслужби.

Борис Кобаль наголосив, що із проведених позапланових заходів 2720 стосувалось здоров'я та благополуччя тварин, 3577 - якості та безпечності харчових продуктів та кормів, 16 – інше (перевірки суб’єктів господарювання, які займаються переробкою побічних продуктів тваринного походження, виробники казеїну технічного, ветсанутильзаводи).

Держпродспожислужбою за 2016 рік було зареєстровано 4530 звернень щодо проведення позапланових перевірок суб’єктів господарювання, з них 771 – звернення фізичних осіб, в тому числі і на Урядову гарячу лінію, де 399 звернень обґрунтованих і 372 – не обґрунтовані, про що повідомлено заявників.

Фізичними особами було подано звернень на 777 – суб’єктів господарювання про порушення їх законних прав.

За результатом проведення позапланових перевірок складено 937 приписів, щодо 561 особи вжито заходи адміністративного впливу на суму 62667 грн., стягнуто штрафу з 561 особи на суму 112545 грн; призупинено діяльність двох операторів ринку.