Торік фітосанітарні інспектори обстежили понад 1,7 млн. га на предмет виявлення карантинних організмів

17.02.2017 16:34

У 2016 році державними фітосанітарними інспекторами обстежено понад 1,7 млн. га  території України на предмет виявлення карантинних організмів.

Відповідно до протоколів фітосанітарних вимог щодо експорту з України до Китайської Народної Республіки кукурудзи, ячменю та сої щорічно в період вегетації ми обстежуємо посіви на предмет виявлення ряду карантинних для Китаю шкідливих організмів. Протягом 2016 року на виконання протоколів та замовлення суб'єктів господарювання було обстежено більше 440 тис. га. Про це повідомив заступник директора Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Андрій Челомбітко на підсумковій колегії Держпродспоживслужби.

«Державні фітосанітарні інспектори минуло річ виявили карантинні збудники хвороб рослин. У всіх випадках застосовувались фітосанітарні заходи спрямовані на локалізацію та ліквідацію карантинних організмів» - зазначив заступник директора профільного департаменту. Це питання культури землеробства та якості насіннєвого матеріалу.

Він нагадав, що у листопаді 2016 року внесені зміни до Порядку проведення огляду, обстеження, аналізу, знезараження та інспектування в частині залучення державними фітосанітарними інспекторами до обстежень, фахівців фітосанітарних лабораторій Держпродспоживслужби. У зв’язку з цим як головні управління так і фітосанітарні лабораторії підготували плани роботи управлінь фітосанітарної безпеки на 2017 рік із визначенням спільних площ обстежень територій областей на предмет виявлення карантинних організмів.

За словами Андрія Челомбітка, станом на початок поточного року під карантинним режимом перебуває понад 3,5 млн. га. «Пальму першості», як завжди, у нас займає Амброзія полинолиста - це 3,08 млн. га, хоча площі карантинних зон в цілому по Україні зменшилися на 49 тис. га.