У Харківській області пройшли тренінги для дрібнотоварних виробників молока

20.02.2017 09:44

15-16 лютого 2017 року в с. Закутнівка та м. Зміїв відбулися тренінги для малих виробників молока Первомайського й Зміївського районів Харківської області. Цього разу швейцарсько-український проект з безпечності молока в співпраці з молокопереробним підприємством ТОВ «С-Транс» зібрав понад 80 осіб із дев’яти сіл для ознайомлення з найкращими практиками виробництва безпечного та якісного молока. Така висока відвідуваність досягнута завдяки, насамперед, злагодженій роботі координаторів збору молока ТОВ «С-Транс» і майбутніх тренерів Проекту від молокопереробного підприємства-партнера, а саме директора з якості Наталії Блажко й керівника виробничої лабораторії Сабіни Вікторової.

Варто зазначити, що кожен четвертий учасник тренінгу має у своєму розпорядженні доїльне обладнання й утримує понад дві корови. Утім питання субклінічного маститу та способів його виявлення, перед- та післядоїльної обробки дійок для значної кількості учасників звучали чи не вперше. Традиційно всі учасники після завершення тренінгу отримали чашку для здоювання перших цівок молока як символ того, з чого починається процес належної практики доїння.

Команда Проекту висловлює також вдячність голові Зміївської РДА Віталію Кошеленку, начальнику управління агропромислового розвитку Віталію Власову й голові сільської ради с. Закутнівки Первомайського району Павлові Москаленку за сприяння в організації та проведенні тренінгів.