Тероргани Держпродспоживслужби повинні боротися з карантинними організмами, використовуючи регіональні програми

21.02.2017 11:17

Найбільш дієвим способом локалізації та ліквідації карантинних організмів на території країни є спільні дії головних управлінь Держпродспоживслужби в областях, органів місцевого самоврядування та бізнесу, - переконаний заступник директора Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Андрій Челомбітко.

«Кожен знає свої проблеми в регіонах, кожен розуміє, де необхідно залучення певних ресурсів для локалізації та ліквідації карантинних організмів. Для цього, зокрема, доцільно розробити регіональні програми з локалізації та ліквідації карантинних організмів.  Враховуючи децентралізаційний вектор розвитку країни, таку роботу територіальні органи повинні проводити у тісній комунікації з органами місцевого самоврядування. Ініціюйте розробку та фінансування таких програм на рівні керівництва держадміністрацій та місцевих рад», - наголосив Андрій Челомбітко на підсумковій колегії Держпродспоживслужби.

За його словами, у 2016 році на території областей діяло 10 обласних та 58 районних і 2 міських програми - це Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Закарпатська, Запорізька, Кіровоградська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Харківська, Чернівецька та Чернігівська області.

«До цього питання потрібно підійти більш відповідально, оскільки у деяких областях термін дії програм закінчився в 2016 році, а в інших такі документи взагалі відсутні», - наголосив Андрій Челомбітко.