Володимир Лапа: Понад 142 тис. операторів ринку внесено до Державного реєстру потужностей, видано майже 7,6 тис. експлуатаційних дозволів

15.03.2017 13:31

За час дії нових умов реєстрації потужностей операторів ринку до Держпродспоживслужби звернулося та зареєстровано у Державному реєстрі потужностей понад 142 тис. операторів. Про це повідомив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа під час роботи VI Міжнародного форуму IFC з харчової безпеки «Управління ризиками в умовах невизначеності».
            Відповідно до ст. 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», оператори ринку, які проводять діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, у тому числі навчально-виховні заклади, лікувально-профілактичні заклади, зобов’язані зареєструвати потужності, які використовуються на будь якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів. Реєстрація потужностей, проводиться відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.02.2016 № 39 «Про затвердження Порядку державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам» та здійснюється територіальним органом Держпродспоживслужби. Державній реєстрації підлягає кожна окрема потужність оператора ринку.

Також, за його словами, станом на сьогодні видано майже 7,6 тис. експлуатаційних дозволів. Із цієї кількості 6,6 тис. – експлуатаційні дозволи, видані Держветфітослужбою до 2015 року, 990 - дозволи, видані Держпродспоживслужбою у 2016 і 2017 роках, у тому числі у поточному році видано 906 експлуатаційних дозволів.

«Держпродспоживслужба, керуючись законом «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», реєструє потужності та видає експлуатаційні дозволи. Хочу наголосити, що державна реєстрація потужностей проводиться безоплатно. В останній період динаміка звернення і внесення даних у відповідні реєстри пришвидшилася, що свідчить про робота з суб’єктами господарювання ведеться», - наголосив Володимир Лапа.

Наразі, як зазначив Володимир Лапа, важливим є прийняття законопроекту «Про державний контроль, який здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин» (реєстраційний номер № 0906), який на законодавчому рівні закріплює правові та організаційні засади державного контролю за якістю та безпечністю продуктів харчування і кормів, а також благополуччям тварин. «Наразі цей законопроект проходить доопрацювання в Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. Ми активно працюємо на робочому рівні як з депутатами, так і з експертами в цій сфері  і сподіваємося, що найближчим часом цей законопроект буде схвалений», - підкреслив Голова Держпродспоживслужби.

Крім того, серед пріоритетів діяльності – виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 228-р «Про схвалення Всеохоплюючої стратегії імплементації Глави IV (Санітарні та фітосанітарні заходи) Розділу IV «Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею» Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони».

«У рамках виконання цієї стратегії ми маємо понад 50 проектів документів, які відпрацьовані спільно з європейськими експертами. Ми налаштовані на те, що в поточному році значно прискорити виконання цієї стратегії», - додав Володимир Лапа.