Володимир Лапа взяв участь в урочистостях з нагоди Всесвітнього дня захисту прав споживачів

15.03.2017 18:50

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа та т.в.о. заступника Голови Лілія Стиренко взяли участь в урочистих заходах, присвячених відзначенню Всесвітнього дня захисту прав споживачів.

Голова Держпродспоживслужби привітав присутніх з цим важливим для всієї споживчої спільноти днем. «У цей день ми вітаємо як фахівців, які працюють в системі захисту прав споживачів, так і самих споживачів товарів і послуг! Бажаю завжди відчувати себе захищеними від порушення, насамперед, ваших основних прав: на інформацію, безпеку, на вибір, на право бути почутим, на відшкодування шкоди, споживчу освіту, на задоволення базових потреб і здорове навколишнє середовище. Нехай менше буде в житті розчарувань і прикростей, а закон твердо стоїть на вашому боці, - наголосив Володимир Лапа.

Урочисті заходи організовані в рамках Консумерського фестивалю, який триває з 13 по 17 березня 2017 року та передбачає проведення різного роду круглих столів, прес-конференцій, конференцій, лекцій, майстер-класів, квестів та ряду просвітницьких заходів.

Довідково

За 8 місяців минулого року до Держпродспоживслужби від громадян надійшло 9121 пропозицій, скарг та заяв у сфері захисту прав споживачів. За результатами розгляду 4667 (51,2%) звернень вирішено на користь споживачів. Громадянам повернуто понад 3 млн. грн.

Торік фахівці Держпродспоживслужби перевірили понад 3025 суб’єктів господарювання сфери торгівлі, ресторанного господарства та надання послуг (робіт). Порушення встановлені у 910 суб’єктів. Усього у ході перевірок виявлено понад 1200 видів порушень. За підсумками перевірок застосовано штрафних санкцій на загальну суму 9,3 млн. грн: понад 8 млн грн – за порушення вимог законодавства про захист прав споживачів; 476 тис. грн - за порушення вимог законодавства про шкідливість тютюнопаління; 371 тис. грн - за порушення вимог законодавства про рекламу.

За результатами роботи у сфері здійснення ринкового нагляду у 2016 році терорганани Держпродспоживслужби провели 1113 перевірок. Порушення виявлені у 658 (59,1%) випадках.

Усього застосовано господарських штрафних санкцій на суму понад 2,1 млн. грн., з яких до державного бюджету стягнуто 1,1 млн. грн.

Упродовж II півріччя 2016 року терорганами Держпродспоживслужби проведено 81 перевірку суб’єктів господарювання з питань дотримання вимог законодавства у сфері формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. Порушення встановлено у 63 випадках (77,8%), прийнято 53 рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій на загальну суму 1177,4 тис. грн, у тому числі штраф – 610,8 тис. грн. За порушення державної дисципліни цін 37 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді накладення штрафу на загальну суму 12,9 тис. грн. Станом на 01.01.2017 фактично надійшло до бюджету (добровільно сплачено) 225,2 тис. грн. Здійснено перерахунків споживачам у сфері житлово-комунальних послуг на 89,6 тис.грн.

Найбільше порушень встановлено у сфері надання житлово-комунальних послуг (у 84,2% суб’єктів господарювання із 38 перевірених), прийнято 24 рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій на загальну суму 985,4 тис. грн, з яких зобов’язано порушників спрямувати до держбюджету у вигляді штрафу 501,2 тис. грн та на 484,2 тис. грн здійснити перерахунки та повернути кошти споживачам.

 

Всесвітній день захисту прав споживачів святкується щороку 15 березня - в річницю виступу Президент США Джон Кеннеді в Конгресі в 1962 році. У виступі були сформульовані чотири головних права споживача: право на безпеку; право на якість товарів і послуг; право на достовірну інформацію про них; право захищати свої споживацькі претензії в суді. Пізніше до них додалися ще чотири: право на відшкодування збитків, право на споживацьку освіту, право на задоволення базових потреб і право на здорове довкілля. У 1983 році 15 березня було закріплене у міжнародному календарі святкових дат як Всесвітній день захисту прав споживачів.