Держспоживслужба нагадує, що, купуючи насіння «з рук», можна отримати збитки для господарства

20.04.2017 11:20

У IV кварталі 2016 року до Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області під час особистого прийому звернулися мешканці Цюрупинського району зі скаргою щодо якості насіння, яке було придбано в одному із магазинів у смт. Великі Копані.

Споживач придбав насіння баклажану потрібного біологічного сорту, висадив його в теплицю, доглядав за рослинами і замість визначеного на упаковці виду виріс інший.

При огляді упавковки спеціалістами було встановлено, що маркування на упаковці придбаного споживачем насіння не відповідало вимогам ст.15 Закону України «Про захист прав споживачів». Не була зазначена назва та адреса товаровиробника, відомості про фасувальника насіння, номер партії, термін придатності, інформація про умови посіву та висадки насіння. Відсутність такої інформації порушує права споживачів, передбачені ст.15 Закону на отримання повної, доступної, достовірної та своєчасної інформації.

Зі скаргою споживач звернувся до магазину, однак його вимоги не були задоволені. Підприємець відмовився розглядати скаргу, посилаючись на відсутність документального підтвердження факту придбання насіння саме в його магазині. Для захисту своїх прав, отримання компенсації завданих збитків, які громадянин поніс, здійснюючи полив, обігрів теплиці, придбавши стимулятори росту та інші засоби догляду за рослинами, він звернувся до суду згідно із порядком, передбаченим ст.22 Закону України «Про захист прав споживачів».

З метою упередження подібних ситуацій перед початком сезону висадження рослин ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області звертає увагу споживачів та закликає бути уважними і пильними при придбанні насіння. Перед здійсненням покупки необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

- купувати насіння не у приватних осіб, а в спеціалізованих магазинах та відділах;

- під час здійснення покупки з’ясовувати відомості про ПІП господарюючого суб’єкту;

- вимагати правильно заповненого товарного чеку (назва магазину, його адреса, відомості про господарюючого суб’єкта, назва насіння, кількість, ціна, підпис продавця, дата придбання) або зберігати касовий чек;

- зберігати упаковку від придбаного насіння;

- перевіряти термін придатності  насіння;

- не купувати насіння без наявності інформації, передбаченої ст.15 Закону України «Про захист прав споживачів» та ст.21 Закону України «Про насіння і садивний матеріал».

Маркування, яке повинно бути нанесене на етикетку, передбачає наявність  інформації про назву ботанічного таксону, сорт, номер партії, категорію, генерацію, рік та місяць пакування, а також інших відомостей згідно з вимогами законодавства у сфері насінництва та розсадництва.