Інформація щодо виявлення карантинних організмів при проведенні фітосанітарного моніторингу станом на 20 квітня 2017 року

20.04.2017 15:28

Сезон фітосанітарного моніторингу у 2017 році розпочався з виявлення карантинних організмів в місцях, де в попередні роки було запроваджено карантинні обмеження.

За останній тиждень (з 13 по 20 квітня) при проведенні моніторингу старих вогнищ карантинних організмів фітосанітарними інспекторами Рівненщини виявлено обмежено поширений в Україні карантинний організм - золотисту картопляну нематоду (Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens).

Цисти нематоди виявлено в зразках, що були відібрані на 88 присадибних ділянках двох сіл Рокитнівського і Дубровицького районів на загальній площі 9,76 га.

Власникам заражених ділянок рекомендовано проведення агротехнічних заходів - використання сівозміни, внесення добрив, знищення бур'янів, вирощування нематодостійких сортів картоплі. Найбільш рекомендованими культурами, які треба включати в сівозміну, є зернові та зернобобові. Також зменшують зараження ґрунту овочеві культури (капуста, огірки, часник, салат, кріп) і чорний пар.