На Полтавщині Держпродспоживслужба розпочала весняну кампанію із профілактики сказу

21.04.2017 16:15

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області розпочало весняну кампанію з розкладання пероральної вакцини проти сказу. Завдяки розумінню обласного депутатського корпусу, голови Полтавської обласної ради та підтримці Голови Полтавської обласної державної адміністрації, заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації з обласного бюджету було виділено кошти для закупівлі антирабічної вакцини для пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин «Броварабіc V-RG».

Перша партію вакцини (164,2 тис. доз) була передана до частини районів Полтавської області для її розкладання на території мисливських угідь.  

Районними службами ветеринарної медицини були проведені засідання Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при районних державних адміністраціях, які отримали вакцину, щодо виконання «Комплексної програми основних заходів профілактики та боротьби зі сказом тварин», а також проведення пероральної вакцинації диких м’ясоїдних на території Полтавської області.

19 квітня 2017 року розпочато перший етап кампанії по розкладанню пероральної вакцини проти сказу. При розкладанні приманок для диких м’ясоїдних тварин на території мисливських угідь ветеринарною службою були створені бригади, до яких були включені лісники, мисливці та представники єгерської служби. Визначено контрольні ділянки за споживанням вакциноутримуючих принад із розрахунку 16 доз на 1 км2. Перед початком роботи начальниками районних державних лікарень ветеринарної медицини було проведено детальний інструктаж робочих груп щодо розкладання вакцини та техніки безпеки. Робота по розкладанню пероральної вакцини для імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу буде проводитися до 21 квітня 2017 року.

Також 21 квітня 2017 року було отримано другу партію антирабічної вакцини «Броварабіc V-RG» районами, що не ввійшли до першої партії отримання вакциновмісних принад. З вівторка, 25 квітня 2017 року ветеринарна служба розпочне другий етап розкладання пероральної вакцини для імунізації диких м’ясоїдних тварин в районах Полтавської області.

Дані заходи проводяться задля збереження епізоотичного благополуччя та епідеміологічної ситуації по сказу на теренах Полтавщини.

Проведення весняної кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин здійснюється під контролем представників Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області та Обласної державної лікарні ветеринарної медицини.

Довідково

Сказ – гостра вірусна хвороба, збудник якої передається через покуси та характеризується враженням центральної нервової системи. На сказ хворіють всі види тварин, птиця, а також людина.

В Україні випадки сказу серед тварин реєструються в усіх областях. На Полтавщині з початку року зареєстровано 6 випадків спалаху даної хвороби.