На Донетччині через ботулізм помер чоловік

26.04.2017 15:32

За інформацією Головного управління Держпроспоживслужби в Донецькій області, 22.04.2017 зареєстровано летальний випадок внаслідок захворювання на ботулізм 30- ти річного жителя с. Труженка Нікольського району Донецької області.

До Мангушської міськрайонної філії ДУ «ДОЛЦ МОЗ України» 21.04.2017р. о 10:30 надійшло екстрене повідомлення з Нікольської підстанції швидкої медичної допомоги про випадок харчової токсикоінфекції, інфекційно-токсичного шоку. Хворого із симптомами харчової токсикоінфекції 21.04.2017 о 09:50 було доставлено до відділення інтенсивної терапії Обласної лікарні інтенсивного лікування.

Захворювання проявилось 21.04.2017 раптово вночі, коли з’явився різкий біль у животі, блювота, пізніше приєдналося порушення зору (косоокість, двоїння). За медичною допомогою постраждалий звернувся вранці до фельдшера місцевого ФАПу, яка і викликала бригаду швидкої медичної допомоги Нікольської підстанції.

У ході проведення епідеміологічного розслідування встановлено, що 20.04.2017 р. о 11-30 хворий вживав ікру в’ялених карасів домашнього виготовлення (свіжа риба була придбана у невідомих осіб). Крім потерпілого, ікру риби більше ніхто із рідних не вживав. Вживання консервованих продуктів потерпілий також заперечив.

В Обласній лікарні інтенсивного лікування хворому був поставлений діагноз: «Побутове отруєння не ясного генезу, ботулізм?». Взято кров для біологічного аналізу та відправлено на дослідження до Запоріжського міського філіалу ДУ «Запоріжський ОЛЦ МОЗ України».

Із-за відсутності в лікарні протиботуліністичної сироватки хворому специфічна антитоксична сироватка не вводилась. Хворий помер 22.04.2017 о 22-55год.

У вогнищі інфекції триває санітарно-епідеміологічне розслідування. Причини та обставини виникнення захворювання з’ясовуються. Підозрюють, що цього разу ймовірним джерелом токсикоінфекції стала ікра в’ялених карасів домашнього виготовлення.
З метою уникнення захворювання на ботулізм серед населення Головне управління Держпродспоживслужби  у Донецькій області вкотре нагадує головні правила, яких треба дотримуватись, щоб убезпечити себе і своїх близьких від ботулізму.