Завершився візит делегації В’єтнаму щодо ознайомлення з фітосанітарними процедурами, які здійснюються в Україні при експорті пшениці

06.04.2018 16:17

              Сьогодні, 6 квітня, завершився візит делегації компетентного органу Соціалістичної Республіки В’єтнам щодо ознайомлення з фітосанітарними процедурами, які здійснюються на території України при експорті пшениці.

Участь у зустрічі взяли Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, представники компетентного органу В’єтнаму, представники Посольства Соціалістичної Республіки В’єтнам в Україні, директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю у сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби Андрій Челомбітко, заступник начальника Управління фітосанітарної безпеки – начальник відділу карантину рослин Держпродспоживслужби - заступник Головного державного фітосанітарного інспектора України Вадим Чайковський, заступник начальника управління – начальник відділу зовнішніх зв’язків та євроінтеграції управління міжнародного співробітництва Держпродспоживслужби Олена Курята, представник Української зернової асоціації Сергій Іващенко.

За результатами візиту українська сторона розраховує на зняття заборони зняття на імпорт української пшениці до СРВ найближчим часом. Крім цього на зустрічі було підняте питання щодо відкриття імпорту до СРВ українських яблук та лохини. Аналітичні документи щодо особливостей вирощування вказаних фруктів було повторно передано в’єтнамській стороні.

Учасники проаналізували стан та перспективи двосторонньої співпраці в агропомисловому комплексі та підкреслили важливість його подальшого розвитку.

Присутні домовилися сприяти розширенню торговельних поставок сільськогосподарських товарів та харчової продукції на ринки обох держав.

Також під час зустрічі була приділена увага питанню включення України до списку держав, які мають дозвіл на експорт продукції рослинного походження на ринок В’єтнаму та проаналізували можливість поставок ряду українських продуктів харчування.

Володимир Лапа наголосив, що Україна та В’єтнам мають великий потенціал для розбудови торговельних відносин, а тісна співпраця компетентних органів обох держав буде сприяти їх розширенню та поглибленню. Також Голова Держпродспоживслужби висловив сподівання, що у найближчий час будуть організовані зустрічі представників українського та в’єтнамського бізнесу.