В.Лапа: Ми розраховуємо, що в бюджеті-2017 фінансування протиепізоотичних заходів буде на належному рівні

19.09.2016 16:55

Ми розраховуємо, що бюджетний процес для Держпродспоживслужби завершитися сприятливо і фінансування завдань, які зараз стоять перед Службою, буде забезпечено на належному рівні. У першу чергу мова йде про протиепізоотичні заходи, забезпечення проведення лабораторних досліджень та виплату заробітної плати. Про це заявив Голова Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів Володимир Лапа в інтерв’ю «АПК-Інформу».

За його словами, Держпродспоживслужба бере участь у процесі підготовки державного бюджету на 2017 рік: «Ми розраховуємо на те, що фінансування і протиепізоотичних заходів, і кошти на проведення лабораторних досліджень та виплату заробітної плати буде забезпечено на належному рівні. Ми розуміємо, що ситуація в країні складна. Однак, переконаний, більшість фахівців і експертів уже усвідомили, що нехтування елементарними заходами безпеки в частині забезпечення протиепізоотичних і карантинних заходів, призводить до ще більших втрат, в тому числі бюджетних», - підкреслив Володимир Лапа.

Він зазначив, що в планах Держпродспоживслужби і підвищення мотивації для персоналу: «Важко боротися з корупцією, коли зарплата працівників становила 1500-1700 грн., і говорити про якусь ефективну роботу надзвичайно складно». За словами керівника Служби, це завдання в значній мірі вдалося вирішити. Частково через набрання чинності нової редакції закону про держслужбу, який передбачає більш високу мотивацію для держслужбовців. Крім того, не набирається гранична чисельність фахівців - краще мати меншу кількість висококваліфікованих фахівців, але платити їм гідну заробітну плату.