Найближчим часом Уряд розгляне проект Концепції держполітики із захисту прав споживачів до 2020 року

20.09.2016 12:47

Найближчим часом на розгляд Уряду буде представлено проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року», головним розробником якого є Мінекономрозвитку. Наразі проект розпорядження отримав позитивний висновок за результатами правової експертизи у Мін'юсті.

Держпродспоживслужба, як співвиконавець, брала активну участь у підготовці проекту нормативно-правового акту, внесла пропозиції, які було враховано.

Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року» розроблено з метою сприяння насиченню вітчизняного ринку якісною та безпечною продукцією, підвищення добробуту населення, а також протидії зростанню зловживань на споживчому ринку.

Необхідно створити сприятливі умови для роботи законослухняних суб’єктів господарювання. Разом із тим, сьогодення вимагає злагоджених дій органів влади щодо забезпечення реальної відповідальності як продавця, так і виробника чи імпортера за постачання недоброякісної або небезпечної продукції.

Прийняття розпорядження дозволить активізувати роботу щодо вирішення ряду проблем з питань захисту прав споживачів, серед яких: удосконалення законодавства України у сфері захисту прав споживачів; забезпечення державною підтримкою громадських організацій споживачів; залучення науковців для проведення  досліджень у сфері захисту прав споживачів; підвищення поінформованості споживачів стосовно реалізації своїх прав.