Перевірка полів на відповідність зерна фітосанітарним вимогам Китаю - це робота на випередження, - Володимир Лапа

20.09.2016 18:15

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів здійснює фітосанітарний контроль експорту зерна в Китай, за результатами якого періодично виявляє на полях певні види шкідників, хвороб і нематод, що заборонені до ввезенні в Китай і які не відповідають китайським фітосанітарним вимогам. Господарства, на полях яких виявлені шкідливі організми, інформуються про результати перевірок і експертиз та їм відмовляють в майбутньому експорті зерна саме з цих заражених полів.

Як повідомив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа в інтерв'ю «АПК-Інформ», деякі ЗМІ невірно витлумачили такі повідомлення Держпродспоживслужби, стверджуючи, що Китай взагалі заборонив експорт українського зерна.

«Немає заборони на експорт зерна до Китаю, мова йде про наші власні заборони: якщо ми знаходимо на полях об'єкти, які не відповідають китайським фітосанітарним вимогам, ці площі локалізуються, а можливість здійснювати експорт надається лише з тих площ, які не уражені такими об'єктами. Таким чином, ведеться робота на випередження - це нормальна практика. Більш того, якби ми цього не робили, то закінчувалося б все тим, що ми отримували б факти невідповідності вже безпосередньо в КНР, а це набагато гірше», - заявив Володимир Лапа.

Він наголосив, що Держпродспоживслужба має намір і надалі досить жорстко дотримуватися своїх зобов'язань перед своїми партнерами.

При цьому, як підкреслив голова Держпродспоживслужби, принципово важливо не приховувати проблеми, які стосуються ветеринарного або фітосанітарного стану нашої продукції, а відкрито про них говорити: «Якщо є проблема і ти її ховаєш - ти втрачаєш довіру. Якщо є проблема і ти працюєш на випередження, тим самим унеможливлюючи надходження проблемної продукції на ринок тієї або іншої країни, навпаки, ти заслуговуєш довіри».

Володимир Лапа звернув увагу на те, що у кожної країни свої вимоги. Якщо, наприклад, у Єгипту або Ізраїлю нульова толерантність по амброзії, то Південна Європа в розумних межах приймає зерно з амброзією, і завдання в тому, щоб відправляти на кожен ринок те зерно, яке відповідає фітосанітарним вимогам конкретної країни.