Про результати роботи по запобіганню порушень у сфері ціноутворення

31.10.2018 12:26

У сфері ціноутворення другий рік поспіль діє мораторій на проведення планових заходів державного нагляду (контролю), тому Держпродспоживслужбою проводяться лише позапланові перевірки, в основному на підставі звернень фізичних осіб за погодженням Державної регуляторної служби України.

Разом із тим особлива увага приділяється превентивним заходам, спрямованим на попередження порушень вимог законодавства щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін та запобігання обрахування споживачів.

Показовою у цьому напрямку є робота Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, яка проводиться у співпраці з Полтавською облдержадміністрацією та органами місцевого самоврядування.

Так, розпорядженням голови Полтавської облдержадміністрації утворена обласна комісія з питань розгляду та перевірки розрахункових матеріалів, які подаються підприємствами обласної власності для встановлення тарифів на послуги водо,-теплопостачання та водовідведення.

Спеціалісти сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, які включені до складу комісії, перевірили розрахунки трьох підприємств-надавачів комунальних послуг.

За результатами цього розгляду було встановлено, що тарифи на послуги з теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення розраховані підприємствами з порушенням вимог Порядків формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, а також тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 869.

Зокрема, до інших операційних витрат необґрунтовано включені відрахування на утримання галузевої Асоціації та відрахування до  профспілкової організації; недотримано вимоги законодавства при формуванні фонду оплати праці по адміністративному та виробничому персоналу підприємств; порушено вимоги законодавства при формуванні інших прямих витрат та витрат на збут; в окремих випадках завищені планові обсяги газу та електроенергії; завищені норми втрат теплоти в теплових мережах по окремих котельнях (заплановано від 13,2% до 14,7% при нормативних втратах 13,0%).

Крім того, до складу тарифів включена інвестиційна програма, не погоджена в установленому порядку уповноваженим органом.

Підприємства погодилися з наданими зауваженнями та усунули порушення.

Таким чином, за результатами перевірки розрахунків планованих тарифів на комунальні послуги попереджено обрахування споживачів в розрахунку на річні обсяги надання послуг на суму більш ніж 22 мільйони гривень.