Держпродспоживслужба Івано-Франківщини контролює дотримання температурного режиму в закладах освіти

30.11.2018 11:13

Через подальше зниження температури атмосферного повітря на  території Україні з метою профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій в епідсезон та можливу несвоєчасну реакцію засновників (власників), керівників, Держпродспоживслужба висловлює занепокоєння щодо дотримання температурного режиму у закладах освіти в екстремальних погодних умовах.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області розроблено методичні рекомендації «Про заходи щодо контролю за дотриманням температурного режиму в закладах освіти області», які направлені міським та районним управлінням, відділам Головного управління для проведення щоденного моніторингу температурного режиму в закладах освіти області.

Так, за період з 16 по 23 листопада 2018 року спеціалістами Держпродспоживслужби проведено обстеження у 72 закладах освіти області, з них - у 27 закладах дошкільної освіти та 45 школах.

Недотримання температурного режиму встановлено в 3-х закладах дошкільної і 5-ти закладах загальної середньої освіти, що може негативно вплинути на здоров’я дітей і підлітків.

Такі факти мали місце в закладах освіти м. Болехів, с. Голинь Калуського району, с. П’ядики, с. Сопів, с. Велика Кам’янка Коломийського району,  м. Калуш, м. Коломия, де температура складала від +14 до +180 С.

Основними причинами недотримання температурного режиму були: несвоєчасна підготовка власниками закладів до опалювального сезону (Тлумацький, Коломийський райони та м. Коломия), пошкодження зовнішніх мереж або неякісна робота централізованих мереж теплопостачання (м. Калуш).

Відповідно до вимог Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу при зниженні температури повітря до мінус 20˚С при швидкості руху повітря більше 5 м/с і при підвищенні вологості вище 80% для учнів початкових класів та при температурі повітря мінус 24˚С - для учнів 5-12 класів, органи місцевої виконавчої влади повинні приймати рішення про тимчасове призупинення навчання учнів.

За даними наукових досліджень, заняття фізичною культурою на вулиці в холодні періоди року можливо проводити з учнями 1-4 класів, при температурі повітря не нижче -8 ˚С, 5-7 класів – не нижче  -12˚С, 8-12 класів – не нижче -15˚С.

За результатами обстежень направлено 38 інформаційних листів начальникам міських та районних відділів освіти рай/міськдержадміністрацій (Тлумацький, Коломийський, Калуський райони, м. Коломия, м. Калуш, м. Болехів) щодо дотримання температурного режиму та здійснення контролю за  організацією виконання зазначених заходів. Також запропоновано забезпечити безперебійне тепло-, енерго-, водопостачання та водовідведення  будинків закладів освіти для дітей.

Питання контролю за дотриманням температурного режиму дитячих навчальних закладах області  перебуває на постійному контролі Держпродспоживслужби.