Володимир Лапа обговорив із громадськістю питання гармонізації українського законодавства у сфері обігу ветпрепаратів до норм ЄС

19.12.2018 16:57

18 грудня поточного року Голова Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів обговорив із представниками Комітету виробників ветеринарних препаратів Європейської бізнес асоціації гармонізацію українського законодавства у сфері обігу ветеринарних препаратів, кормів та кормових добавок до норм Європейського Союзу.

Участь у заході також взяли директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Борис Кобаль та заступник директора Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини – начальник Управління безпечності харчових продуктів та кормів Держпродспоживслужби Ольга Семенчук.

Учасники зустрічі обговорили актуальні питання налагодження ефективного діалогу між бізнесом, державними установами та проаналізували пропозиції щодо механізмів врегулювання обігу ветеринарних препаратів в контексті розробки проекту Закону України про ветеринарну медицину, ряд законодавчих змін в ЄС щодо регулювання обігу ветпрепаратів.

Сторони розглянули поточні механізми регулювання використання антибіотиків в тваринництві в Україні та ЄС, механізми забезпечення виробниками харчових продуктів негативних реакцій ветеринарного препарату тощо.

Учасники також розглянули питання забезпечення простежуваності при обігу ветеринарних препаратів та антибіотиків при їх застосуванні.

Присутні обговорили продовження існуючих програм державного контролю за сальмонельозом в птахогосподарствах України.

Володимир Лапа відзначив, що Держпродспоживслужба відкрита до співпраці із громадськістю, зокрема, в контексті напрацювання змін до чинного ветеринарного законодавства України.