На Івано-Франківщині попереджено обрахування споживачів на суму 874,3 тис. грн. за послуги централізованого водопостачання

28.12.2018 10:07

Сектор контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області у грудні 2018 провів позапланову перевірку підприємства, яке надає послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.

Перевірка проводилася за зверненням суб’єкта господарювання з метою попередження порушень державної дисципліни цін при встановленні тарифів органом місцевого самоврядування на предмет дотримання вимог законодавства при формуванні тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для потреб населення, бюджетних установ та інших споживачів.

У ході перевірки розрахунків прогнозованих тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення встановлено факти включення економічно необґрунтованих витрат по статті «Оплата праці», завищено розмір витрат по статтях «Електроенергія», «Податки та збори».

За результатами перевірки підприємству надано припис щодо приведення планованих тарифів до економічно обґрунтованого рівня.

Підприємство проінформувало ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області про вжиті невідкладні заходи щодо усунення порушень вимог порядку формування тарифів та подання до органу місцевого самоврядування пакету документів для встановлення тарифів на надання послуг для споживачів із врахованими зауваженнями згідно акту ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Таким чином у результаті проведеного заходу підприємство зменшило суму витрат, виключивши економічно необґрунтовані плановані витрати, що дало змогу попередити обрахування споживачів у розрахунку на рік в сумі 874,3 тис. грн. на послуги з водопостачання та водовідведення.