На Кіровоградщині відбувся семінар щодо особливостей ведення весняно-польових робіт

11.03.2019 11:36

За ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської облдержадміністрації та Інституту сільського господарства степу НААН в кіровоградській області відбувся науково-практичний семінар «Особливості проведення комплексу весняно-польових робіт в умовах 2019 року».

Учасниками семінару були керівники та спеціалісти сільськогосподарських агроформувань різних форм власності, науковці, представники зернотрейдерів, компаній-виробників та дистриб’юторів насіння, засобів захисту рослин тощо.

Як зазначив перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Андрій Багрій, співпраця аграріїв та фітосанітарних інспекторів – запорука вирощування якісного зерна та розвитку міжнародної торгівлі.

Начальник управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби області Тетяна Лапицька у виступі порушила тему відповідності українського зерна фітосанітарним вимогам країн-партнерів. Вона зазначила, що крім міжнародних фітосанітарних правил у кожної країни є свої національні вимоги до імпортованих вантажів. Одна з них – вантажі рослинного походження (зерно, лісоматеріали, овочі, фрукти та інше) повинні походити із зон, вільних від карантинних організмів, рослини мають бути обстежені на відсутність регульованих шкідливих організмів у період вегетації. У Кіровоградській області статус вільних від карантинних організмів мають 7 ділянок загальною площею 464,32 га. Доповідач звернула увагу присутніх на врахування міжнародних вимог та завчасне проведення всіх необхідних фітосанітарних процедур для успішного експорту продукції рослинництва.

Також під час заходу учасники проаналізували основи безпечного поводження з пестицидами та агрохімікатами під час проведення весняно-літніх польових робіт, здійснення державного нагляду в сфері насінництва та розсадництва, охорону прав на сорти рослин, ГМО.

Учасники семінару отримали інформаційні матеріали з рекомендаціями щодо використання пестицидів та агрохімікатів, боротьби з карантинними організмами, вимогами до насіння тощо. З ними можна ознайомитися за посиланням http://kr.consumer.gov.ua/index.php/joomla-pages/fitosanitariia/pamiatky.