Володимир Лапа та представники Програми зменшення біологічної загрози США обговорили план майбутньої співпраці

11.03.2019 18:33

11 березня поточного року Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа та представники Програми зменшення біологічної загрози обговорили 5-річний план співробітництва (Концепцію діяльності).

З американської сторони участь у зустрічі взяв менеджер міжнародної програми в Україні Агентства зменшення загрози Бренд Сігель, заступник менеджера міжнародного проекту в Україні Ніколас Робінсон, вірусолог Програми зменшення біологічної загрози Міністерства оборони США Ребекка Данфі. Від Держпродспоживслужби була присутня начальник Управління міжнародного співробітництва Ольга Шевченко та інші.

В ході зустрічі сторони обговорили багаторічну співпрацю в рамках Програми зменшення біологічної загрози, а також детально зупинились на питаннях подальшої співпраці в рамках Концепції дій для Держпродспоживслужби.

Зокрема, учасники обговорили питання поводження із колекцією особливо небезпечних мікроорганізмів, розширення систем управління біоризиками у національних лабораторіях Держпродспоживслужби, реформування нормативно-правової бази з управління біоризиками на національному рівні, вдосконалення системи нагляду за особливо небезпечними мікроорганізмами та інше.

Також присутні проаналізували шляхи забезпечення дотримання стандартів якості діагностики в національних і регіональних лабораторіях Держпродспоживслужби, зокрема, проведення навчань для фахівців лабораторій.

Володимир Лапа подякував американській стороні за багаторічну підтримку програми зменшення біологічної загрози для України.