На Херсонщині Держпродспоживслужба та підприємці обговорили питання захисту прав споживачів та стандартів продажу товарів

30.05.2019 11:27

29 травня 2019 року у Херсоні відбувся семінар-навчання «Практичне застосування законодавства про захист прав споживачів. Впровадження сучасних стандартів продажу товарів у закладах торгівлі та ресторанного господарства».

Захід організований Головним управлінням Держпродспоживслужби в Херсонській області спільно з громадською організацією «Спілка підприємців «Оберега майбутнього».

У семінарі взяли участь провідні фахівці Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, суб'єкти господарювання, представники об'єднань підприємців, ЗМІ та інші зацікавлені особи.

Учасники семінару-наради розглянули основні положення Закону "Про захист прав споживачів", проаналізували зміни, що відбулися у чинному законодавстві щодо забезпечення виконання вимог Закону під час здійснення роздрібної торгівлі, ведення ресторанного бізнесу та обговорили чіткий алгоритм дій у напрямку практичної реалізації норм законодавства.

Також під час семінару були надані додаткові роз'яснення, зокрема, щодо  питання, необхідності надання достовірної інформації про товари чи послуги виключно українською мовою, правил оформлення цінників, ресторанних меню, періодичності повірки вимірювальної техніки, вимог до змісту реклами, необхідності зазначення термінів проведення акцій та знижок, чіткого розмежування зовнішньої реклами від звичайної вивіски закладу. Також були проаналізовані найпоширеніші приклади порушень з боку підприємців.  

За результатами заходу були визначені основні напрямки подальшої взаємодії щодо популяризації правознавчої освіти та проведення спільної роботи у сфері розвитку співпраці представників контролюючих органів з бізнес осередком.