Компартмент є бонусом для свиногосподарств, які вклали кошти в біозахист - Андрій Жук

06.06.2019 09:11

Компартмент - це бонус для тих свиногосподарств, хто вклав кошти в біозахист і для кого будуть діяти інші умови. Для здійснення торгівлі та функціонування від час ускладнення епізоотичної ситуації. На цьому 4 червня наголосив перший заступник голови Держпродспоживслужби Андрій Жук в ході ХІ Міжнародного конгресу «Прибуткове свинарство».

Також він відзначив, що впровадження принципів компартменту дасть змогу розширити ринки збуту вітчизняної продукції свинарства.

Андрій Жук відзначив, що наразі ведеться робота над відпрацюванням процедури впровадження компартменту, і один із основних документів – Наказ Мінагрополітики – буде опубліковано вже найближчим часом.

Для запровадження компартментів в Україні першим кроком, за його словами, стане підготовка аудиторів, які зможуть здійснювати перевірку відповідності компартменту за заявкою суб’єкта господарювання. Результатом таких перевірок буде висновок щодо відповідності вказаному статусу.

Довідково

Відповідно до ст.1 Закону України «Про ветеринарну медицину» від 25 червня 1992 року, компартмент - тваринна  субпопуляція одного або декількох господарств з єдиною системою управління біологічною безпекою, що має окремий ветеринарно-санітарний статус щодо однієї або кількох хвороб, стосовно яких запроваджено заходи нагляду, контролю та біологічної безпеки.