Фахівці Служби зі всієї Україну та громадськість обговорили протидію гендерній дискримінації в рекламі

07.06.2019 11:01

6 червня 2019 року фахівці структурних підрозділів Держпродспоживслужби зі всієї України та представники ряду громадських організацій обговорили оптимізацію роботи щодо виявлення, фіксації та запобігання поширенню проявів сексистської реклами. Також у заході взяли участь ДП «Український інститут інтелектуальної власності», судді Верховного суду та Івано-Франківського окружного адміністративного суду.

Учасники розглянули світовий досвід подолання сексизму в рекламі, питання інтелектуальної власності в рекламі, специфіку гендерної рівності в рекламі, збір доказів порушення законодавства про рекламу, судову практику розгляду гендерно-дискримінаційних справ.

Олег Кобельков зазначив, що у 2018 році Держпродспоживслужба та її територіальні органи отримали 98 звернень громадян та громадських організацій щодо розповсюдження реклами, яка є дискримінаційною за ознакою статі, розпочала 133 справи про порушення законодавства про рекламу, за якими станом на травень 2019 року прийнято 33 рішення про усунення порушень або зупинення розповсюдження реклами, 84 рішення про накладання штрафу, а по іншим справам продовжується збір доказів та проводяться відповідні експертизи.

Захід організовано представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Індустріальним гендерним комітетом з реклами.