Інформація про результати лабораторних досліджень проб води із річки Рось

11.06.2019 13:00

Вміст засобів захисту рослин у воді річки Рось біля м. Біла Церква Київської області не перевищують норму. Про це свідчать результати лабораторних досліджень проб поверхневої води, які були відібрані 10.06.2019 у районі насосної станції першого підйому (с. Глибочка Білоцерківського району), Косівського водосховища (дамба) та с. Погреби річки Рось (на руслі).

Лабораторні дослідження виконував Дослідницько-випробувальний токсикологічний центр Державного підприємства «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя Міністерства охорони здоров’я України».

Отримані результати свідчать, що небезпеки для питного водопостачання міст, які здійснюють водозабезпечення з річки Рось, немає.

При цьому Держпродспоживслужба продовжує контролювати вміст засобів захисту рослин у притоці річки Рось на території Погребищенського району Вінницької області та у місцях водозабору для водопостачання м. Біла Церква, населених пунктів Узин та Фурси із басейну р. Рось.

11.06.2019 відібрані чергові проби поверхневої води у місцях водозабору біля м. Біла Церква та м. Богуслав та направлені на лабораторні дослідження.

За результатами лабораторних досліджень проб води із криниць с. Збаржівка Погребищенського району Вінницької області, які проводить ДУ «Вінницький обласний лабораторний Центр МОЗ», залишкових кількостей пестицидів не виявлено.

Крім того, Держекоінспекція та Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області проводять відбори проб води (щодоби) із ставка та річки Рось (у місці впадання води із ставка у річку та на межі із Київською областю). За результатами досліджених проб води, які були відібрані із р. Рось, в т.ч. на межі з Київською областю,  залишкових кількостей пестицидів не виявлено.

За період від моменту потрапляння пестицидів у водойму і по теперішній час масового мору риби та інших водних живих ресурсів у річці не спостерігається.

Відповідно до рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій м. Біла Церква з 20:00 10 червня 2019 роботу насосно-фільтрувальної станції м. Біла Церква відновлено.