На Прикарпатті впроваджують єдину систему заходів державного нагляду і контролю

11.06.2019 14:19

З червня 2019 року в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області запроваджується новий підхід до здійснення заходів  державного нагляду (контролю).

Державні інспектори районних, міських управлінь та відділів Головного управління відтепер будуть проводити планові та позапланові перевірки у одного і того ж суб’єкта господарювання одночасно з комплексу питань, що стосуються безпечності харчових продуктів, санітарного благополуччя населення та захисту прав споживачів.

Реалізація даної ініціативи сприятиме зменшенню тиску на бізнес-середовище краю та покращуватиме бізнес-клімат Прикарпаття.

Відповідна робота є логічним завершенням ряду заходів, що розпочаті Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області ще в 2018 році,  головною  метою яких є розширення методів та форм правового забезпечення захисту прав споживачів з одночасним  усуненням дублювання контрольних функцій.

Крім того сьогодні в кожному районному центрі та місті обласного підпорядкування  на базі районних, міських  управлінь, відділів Головного управління створені консультаційні центри з питань захисту прав споживачів.

Особливістю їх роботи є не лише надання правової допомоги споживачам регіону, але й проведення роз’яснювальної роботи для суб’єктів підприємницької діяльності з метою упередження порушень прав споживачів.