У Києві Держпродспоживслужба провела семінар щодо пріоритетних напрямків здійснення державного контролю у сфері ціноутворення

13.06.2019 11:44

12 червня 2019 року в м. Київ під головуванням заступника Голови Держпродспоживслужби Анни Андрущак відбувся семінар на тему «Пріоритетні напрямки здійснення державного нагляду (контролю) у сфері ціноутворення».

У заході взяли участь посадові особи Управління контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби, представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та фахівці головних управлінь Держпродспоживслужби в областях та м. Києві, які відповідають за здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

У процесі фахового обговорення теоретичних та практичних аспектів діяльності, особлива увага приділялась питанням тарифної політики в умовах законодавчих змін у сфері житлово-комунальних послуг.

Зокрема, заступник директора Департаменту - начальник Відділу тарифної політики Департаменту економіки систем життєзабезпечення Мінрегіону Наталія Кравченко ознайомила учасників семінару із законодавчими змінами у сфері житлово-комунального господарства та практичною реалізацією окремих норм законів України «Про житлово-комунальні послуги» та «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Учасники семінару не оминули увагою і питання реалізації державної політики з контролю за регульованими цінами у сфері послуг та на фармацевтичному ринку.

Так, обговорювались найбільш ефективні шляхи здійснення постійного контролю за застосуванням державних регульованих цін на лікарські засоби, у тому числі - у рамках реалізації урядової програми «Доступні ліки».

До порядку денного семінару було також включено питання щодо вдосконалення методів державного контролю, їх переорієнтація на запобігання правопорушенням у сфері ціноутворення, належного розгляду звернень громадян з метою захисту їх законних прав.

Захід проводився у форматі інтерактивного спілкування, учасники заходу ділилися досвідом роботи, знайомилися з законодавчими новинками у сфері державного нагляду (контролю), отримували практичні рекомендації щодо виконання посадових обов’язків.