В Києві пройшли курси підвищення кваліфікації для державних фітосанітарних інспекторів

14.06.2019 13:59

З квітня по червень 2019 року при Навчально-науковому інституті післядипломної освіти Національного університету біоресурсів і природокористування України у місті Києві відбулось підвищення кваліфікації для 3-х навчальних потоків державних фітосанітарних інспекторів:

- з 15 по 19 квітня навчались начальники, заступники начальників управлінь фітосанітарної безпеки;

- з 13 по 23 травня - спеціалісти, які працюють у відділах прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управлінь фітосанітарної безпеки;

- з 3 по 13 червня - спеціалісти відділів фітосанітарних заходів на кордоні.

Усього за перше півріччя 2019 року свою кваліфікацію підвищили 100 державних фітосанітарних інспекторів. Слухачі курсів навчалися згідно з навчально-тематичними планами, що розроблялись спільно фахівцями Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби та Навчально-наукового інституту післядипломної освіти НУБіПУ.

Цього року серед актуальних навчальних тем слід відзначити такі:

- Основні засади державного нагляду і контролю;

- Електронне декларування державних службовців;

- Закони та інші нормативно-правові акти у сферах карантину і захисту рослин, насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин, ГМО;

- Фітосанітарний контроль імпортних вантажів з об’єктами регулювання;

- Шляхи встановлення фітосанітарного стану території країни (планування та проведення обстежень);

- Співпраця з державними установами – фітосанітарними лабораторіями;

- Основні положення аналізу та оцінки фітосанітарного ризику регульованих шкідливих організмів;

- Міжнародні та регіональні організації з карантину і захисту рослин;

- Сучасні тенденції розвитку офіційного, ділового стилів мови.

Також, у рамках проведених навчань відбулося три семінари на такі теми: «Стан здійснення фітосанітарного контролю при ввезенні вантажів на митну територію України: сьогодення і майбутнє», «Нові карантинні організми, що будуть включені до Переліку регульованих шкідливих організмів на основі проведеного у 2018-2019 рр. аналізу фітосанітарного ризику», «Сучасні загрози для лісових насаджень країни, які виникають у зв’язку з поширенням нових, небезпечних карантинних організмів, на основі проведеного аналізу фітосанітарного ризику». Крім цього, слухачі курсів взяли участь у тренінгах з питань оформлення імпортних вантажів з об’єктами регулювання при виявленні фактів порушення фітосанітарних вимог України та практичного застосування в роботі державних  фітосанітарних інспекторів МСФЗ №13.

По завершенню навчань, відповідно до програм  слухачі всіх потоків склали залік (тестування) та отримали сертифікати і свідоцтва про чергове підвищення ділової кваліфікації.

До кінця цього року відбудуться навчання ще для 3-х потоків слухачів – державних фітосанітарних інспекторів.