На Херсонщині за необґрунтоване нарахування оплати за водопостачання на комунальне підприємство накладено штрафні санкції на понад 118 тисяч гривень

19.06.2019 10:54

Даний тариф на водопостачання населенню та іншим споживачам було затверджено відповідно до чинного законодавства, але оприлюднено з порушенням термінів

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області провели позапланову перевірку комунального підприємства, яке надає послуги водопостачання та виявили наступні порушення норм чинного законодавства.

Норми води для споживачів за відсутності приладів обліку затверджені рішенням сільської ради. На підприємстві не ведеться журнал реєстрації аварійних відключень водопостачання. Не ведуться журнали роботи свердловин. Під час перевірки встановлено, що з 20.02.2019 по 02.03.2019 послуга водопостачання не надавалася, але нарахування здійснювалося в повному обсязі.  У зв’язку з цим громадяни сплатили зайві 6207,08 грн. Фахівці також встановили, що послуга водопостачання надавалася 11 діб по 15 годин протягом березня – квітня місяців поточного року. При цьому нарахування оплати за послугу здійснювалося в повному обсязі. Графік подачі води відсутній. Відповідно до фактично наданої послуги у березні – квітні поточного року споживачі сплатили зайві 15040,25 грн. При цьому перерахунки споживачам не здійснювалися, а підприємство отримало необґрунтовану виручку у сумі 59150,43 грн.

За результатами перевірки винесено рішення про накладання                             адміністративно-господарських санкцій. Штрафні санкції складають 118300,86 грн.