В Херсонській області попередили обрахування мешканців за послуги водопостачання на суму понад 56 тис. грн.

19.06.2019 15:27

Фахівці Головного управляння Держпродспоживслужби в Херсонській області провели позапланову перевірку та виявили ряд порушень норм чинного законодавства.

На підприємстві не ведеться журнал реєстрації поривів трубопроводів та аварійних відключень. Не ведуться журнали роботи свердловин.

Водночас, річний план ліцензованої діяльності з централізованого водопостачання складений відповідно до дозволу на спеціальне водокористування. Норми витрат води розроблені згідно з Правилами користування системами комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджені та погоджені відповідно до чинного законодавства.

Перевіркою встановлено, що послуга з водопостачання для жителів села надавалася у літні місяці по 6 годин на добу, в зимовий період - 2 години на добу. При цьому нарахування оплати за послугу здійснювалося в повному обсязі. Графік подачі води відсутній.

Таким чином підприємство нарахувало зайві кошти за послугу з водопостачання на суму 33410,89 грн. та одержало необґрунтований дохід на суму 33410,89 грн.

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби  в Херсонській області попередили обрахування мешканців у розрахунку на рік на суму 56129,00 грн.

Винесено рішення про застосування адміністративно – господарських санкцій. Штрафні санкції складають 66821,78 грн.