Оздоровча кампанія у Львівській області

21.06.2019 09:10

На виконання доручення Прем’єр-Міністра України В. Гройсмана від 24.04.2019 року № 11964/1/1-19 та розпорядження голови Львівської облдержадміністрації  від 23.04.2019 року № 392/0/5-19  Головне управління Держпродспоживслужби в Львівській області підготувало наказ від 25.04.2019 року № 1006 «Про здійснення державного нагляду за дотриманням вимог санітарного законодавства в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку влітку 2019 року у Львівській області».

З метою оперативного реагування Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області починаючи з 16 травня 2019 року запровадило щотижневий моніторинг підготовки, відкриття та функціонування дитячих закладів оздоровлення та відпочинку впродовж травня-серпня 2019 року.

Представники Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області включені до оперативного міжвідомчого штабу з  оздоровлення та відпочинку дітей при Львівській облдержадміністрації та до комісії з атестації стаціонарних позаміських і санаторного типу оздоровчих закладів Львівської області.

17 та 30 травня 2019 року  представники Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області взяли участь у засіданні міжвідомчого штабу Львівської облдержадміністрації з координації проведення оздоровлення та відпочинку влітку 2019 року.

Не планується відкриття і функціонування таборів з денним перебуванням дітей на базі загальноосвітніх навчальних закладів в 11-ти районах та 2-х містах області, що становить 56% від їх загальної кількості. Зокрема це стосується Бродівського, Дрогобицького, Жидачівського, К-Бузького, Золочівського, Миколаївського, Перемишлянського, Радехівського, Сколівського, Турківського, Яворівського районів, міст  Дрогобич та Самбір.

З врахуванням вимог статті 14 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» керівники  структурних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби у містах та районах області не надали дозволи на відкриття таборів з денним перебуванням дітей на базі загальноосвітніх навчальних закладів, в тому числі мовних, в яких не організоване гаряче харчування та термін перебування дітей в яких менше  6-ти годин (це розцінюється, як гурткова робота).

Фахівці Держпродспоживслужби у Львівській області підготували та погодили з керівниками відомств планові завдання щодо покращення матеріально-технічної бази у 13 стаціонарних позаміських та санаторних оздоровчих закладах, які планують функціонувати влітку 2019 року.

За інформацією відповідних структурних підрозділів Держпродспоживслужби у Львівській області, було заплановано відкриття 84 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, в тому числі:

- 10 позаміських;

- 4 санаторного типу;

- 69 таборів з денним перебуванням дітей;

- 1 наметовий табір;

Станом на 18 червня 2019 року при наявності  офіційного погодження структурних підрозділів Держпродспоживслужби в містах та районах області, наявності актів прийомки оздоровчого табору (ф318/о) на стаціонарні позаміські та санаторного типу оздоровчі заклади було відкрито  всього 78 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, в яких оздоровлюється 6346 дітей.

           Станом на 18 червня 2019 року  не погоджено відкриття 6-ти таборів, з них:

3 табори з денним перебуванням дітей в Жовківському районі (Магерівська ОТГ) (не організовано проведення комісійних обстежень);

1 табір з денним перебуванням при НВК ім. О.І.Могильницького с.Міжинець Старосамбірського (відкриття в серпні);

1 стаціонарний  табір санаторного типу «Зелений Гай» м. Дрогобич (не вирішено питання функціонування та участі в тендері;

1 позаміський табір «Соколята» ТзОВ «Лояр Сіті» м. Хирів Старосамбірського району (не виконані пропозиції по комісійному обстеженню).

Щодо 2 стаціонарних таборів Держпродспоживслужбою області не підписані акти прийомки оздоровчого закладу (ф.318/о): табір санаторного типу «Зелений Гай» у м. Дрогобич та позаміський табір «Соколята» ТзОВ «Лояр Сіті» у м. Хирів Старосамбірського району.

У ході підготовки дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до літнього сезону 2019 року Держпродспоживслужба області в складі комісій провели 86 обстежень, у ході яких в 14 закладах виявлено порушення вимог санітарного законодавства (16,2%), зокрема із них 6 – позаміських дитячих закладів та 8 - таборів з денним перебуванням.

Під час підготовки до відкриття дитячих закладів оздоровлення та відпочинку для лабораторного контролю відібрано 129 проб води для дослідження на санітарно-мікробіологічні показники (у 8 пробах виявлено відхилення (6,2%) та 113 проби води на санітарно-хімічні показники (відхилення не виявлено).

  По виявлених порушеннях та негативних результатах досліджень води структурні підрозділи Головного управління Держпродспоживслужби у містах та районах Львівської області  підготували пропозиції щодо їх усунення та направили  на адреси керівників закладів оздоровлення та відпочинку дітей.