Держпродспоживслужба попередила обрахування споживачів при наданні комунальних послуг

16.10.2019 10:01

Головне управління Держпродспоживслужби у Полтавській області за зверненням споживача смт Скороходове здійснило позапланову перевірку комунального підприємства з питань дотримання вимог законодавства під час формування, встановлення та застосування тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами.

У ході перевірки фахівці Держпродспоживслужби виявили, що рішенням органу місцевого самоврядування 21 травня 2019 року з порушенням вимог законодавства були встановлені тарифи на комунальні послуги, зокрема на послуги з вивезення та захоронення побутових відходів.

Так, з 1 травня 2019 року в повному обсязі введено в дію новий Закон України від 09.11.2017 N 2189-VIII “Про житлово-комунальні послуги”.

При цьому практична реалізація законодавчих нововведень можлива за умови укладання договорів про надання комунальних послуг за правилами та особливостями, визначеними цим Законом (тобто, нових договорів про надання комунальних послуг).

За офіційними роз’ясненнями Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, після 01.05.2019 органи місцевого самоврядування не можуть встановлювати (у тому числі за результатами коригування) тарифи на комунальні послуги, що надаються за договорами, украденими до введення в дію цього Закону.

Разом з тим з мешканцями смт Скороходове не були укладені нові договори на послуги з поводження з побутовими відходами, а, отже, за таких підстав перегляд тарифів на зазначені послуги був протиправним.

Головне управління Держпродспоживслужби у Полтавській області на виконання функцій із запобігання порушень законодавства у сфері ціноутворення направило припис на адресу органу місцевого самоврядування щодо скасування рішень про встановлення тарифів на комунальні послуги.

На виконання вимог припису Скороходівська селищна рада 4 вересня 2019 року скасувала прийняті з порушенням вимог законодавства свої рішення від 21 травня 2019 року «Про затвердження коригування тарифу на вивезення твердих побутових відходів» та «Про затвердження коригування тарифу на захоронення твердих побутових відходів на сміттєзвалищі в смт Скороходове».

Таким чином, тарифи для населення були знижені: на послугу з вивезення твердих побутових відходів з 8,25 грн до 7,89 грн на одну особу в місяць, або на 0,36 грн; на послугу з захоронення твердих побутових відходів відповідно з 3,60 грн до 3,34 грн на одного споживача в місяць, або на 0,26 гривень. Це дало можливість попередити обрахування споживачів в розрахунку на річні обсяги надання послуг на 15,5 тис. гривень.