На Запоріжжі обговорили питання посилення контролю за якісним та безпечним харчування дітей у закладах освіти

14.11.2019 15:36

Днями на Запоріжжі відбулося засідання колегії Департаменту освіти і науки,  під час якого освітяни обговорили питання створення належних умов для забезпечення повноцінного, безпечного та якісного харчування дітей у закладах освіти області.

У заході взяла участь начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Світлана Власова, яка проінформувала про  результати здійснення заходів державного нагляду (контролю) з питань організації безпечного харчування в закладах освіти.

Також вона зосередила увагу на гігієнічних вимогах при організації харчування дітей у дитячих колективах, необхідності посилення контролю за створенням належних умов харчування дітей та проведенні лабораторних досліджень об’єктів санітарних заходів, харчових продуктів від постачальників харчових продуктів та операторів ринку, які надають послуги харчування у закладах освіти щодо безпечності, окремих показників якості та ймовірної фальсифікації.

У результаті засідання учасники ухвалили рішення щодо реалізації низки заходів для забезпечення повноцінного, безпечного та якісного харчування дітей у закладах освіти області. 

Зокрема, було прийнято посилити контроль щодо безпечного та здорового харчування. Керівники органів управління освітою райдержадміністрацій, міськвиконкомів міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад, директори закладів обласного підпорядкування мають забезпечити неухильне дотримання вимог нормативно-правових документів щодо організації харчування у закладах  освіти.

З метою запобігання спалахів кишкових інфекцій та харчових отруєнь доручено провести наради, семінари та тренінги з питань організації харчування дітей, а також навчання персоналу, який задіяний в організації харчування у закладах освіти.

При складанні тендерної документації для закупівлі харчових продуктів та надання послуг з харчування дітей необхідно забезпечити розробку єдиних вимог з урахуванням обов’язкової наявності експлуатаційного дозволу або державної реєстрації потужності виробництва та/або обігу харчових продуктів у постачальників.

Також було вирішено посилити увагу щодо запровадженню у закладах освіти постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР).