В Україні розпочала роботу Перша конференція донорів біологічної безпеки та біологічного захисту

15.11.2019 10:13

З 14 по 15 листопада 2019 року в Україні розпочала роботу Перша конференція донорів біологічної безпеки та біологічного захисту в країні.

У конференції взяли участь Міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька, т. в. о. Голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко,  представники Міністерства закордонних справ України, Міністерства оборони України, Державної прикордонної служби України, представники іноземних посольств і міжнародних організацій, науковці та громадськість.

Метою даної конференції стало представлення основних досягнень у сфері біологічної безпеки та біологічного захисту в Україні, виокремлення основних проблемних питань у сфері біобезпеки та формування політичної прихильності політиків країни та міжнародних партнерів для вирішення актуальних завдань у сфері біологічної безпеки та біологічного захисту України.

Загалом під час конференції було наголошено на важливості забезпечення біологічної безпеки та біологічного захисту громадян не тільки України а й усього світу. У рамках заходу також було зазначено, що на даний час в Україні розроблено проект майбутньої стратегії біозахисту населення і затвердження цієї стратегії є одним із завдань Уряду та МОЗу.

Ольга Шевченко у своєму виступі наголосила на тому, що питання біозагрози - це загальносвітова проблема, яка виникає в ході глобалізації та кліматичних змінах на планеті. «Сьогодні день ми маємо розуміти те, що підвищення біобезпеки - це спільна відповідальність для кожного з нас» - підкреслила Ольга Шевченко.

При цьому вона зазначила, що завдяки даному заходу у представників держави, науковців, міжнародних організацій і громадськості є можливість представити досягнення, які вже були зроблені та обговорити майбутні стратигічно-важливі напрацювання, що стосуються забезпечення біологічної безпеки та біологічного захисту України на світовій арені.

У ході конференції учасникам заходу буде представлено доповіді щодо кращих міжнародних практик біологічного захисту та реагування на потенційні біологічні загрози, обговорено сучасний стан біобезпеки в Україні та світі та напрацьовано пропозиції щодо подальшого удосконалення біологічної безпеки та біологічного захисту України.