Держпродспоживслужба провела семінар-навчання з питань публічних закупівель

29.11.2019 13:47

29 листопада 2019 року фахівці Сектору державних закупівель центрального апарату Держпродспоживслужби організували та провели для фахівців територіальних органів Держпродспоживслужби, установ та підприємств, які відносяться до сфери управління Держпродспоживслужби семінар-навчання з питань публічних закупівель.

Навчання проводилися з метою надання теоретичної та практичної допомоги з питань публічних закупівель спеціалістам територіальних органів, установ та підприємств, що належать до сфери управління Держпродспоживслужби. На семінар-навчання було запрошено консультанта з питань публічних закупівель Колісник Тетяну. У заході взяли участь понад 60 осіб.

Темою обговорення стала нова редакція Закону України «Про публічні закупівлі», який 19 вересня 2019 року після другого читання був підтриманий народними депутатами України та прийнятий Верховною Радою.

Закон вже названий революційним, оскільки в новій редакції є чимало кардинальних змін, серед яких – відмова від тендерних комітетів та введення уповноважених осіб, наслідком впровадження таких змін має стати підвищення рівня ефективності закупівель. Але, якщо робота тендерних комітетів уже вибудована та зрозуміла то організація роботи з питань публічних закупівель шляхом залучення уповноваженої особи викликає багато запитань. Тому на семінарі більш предметно розглянута модель організації здійснення публічних закупівель уповноваженою особою. А також на семінарі розглянуті інші положення закону щодо виправлення помилок тендерної пропозиції учасникам  протягом 24 годин, введення персональної відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель, удосконалення механізму оскарження, тощо.

Під час семінару учасники заходу мали можливість отримати вичерпні відповіді на свої питання. Організатори семінару зазначають, що «живе» спілкування, дискусії між учасниками семінару дають свої результати. Такий прояв активності учасників це свідчення того, що тема семінару була досить актуальною та корисною.

Зокрема, завідувач Сектору Державних закупівель Держпродспоживслужби Олена Фомінова  зазначила, що Держпродспоживслужба невпинно опікується професійним зростанням своїх спеціалістів, проведення тематичних семінарів з питань закупівель стало традиційним інструментом надання практичної допомоги та реальним шансом отримати структуроване знання, яке ґрунтується не лише на теорії, але підкріплене практичним досвідом.