Епізоотична ситуація на Закарпатті стабільна - підсумки року

12.02.2020 14:49

Епізоотична ситуація у Закарпатській області за результатами 2019 року та на початку 2020 року є стабільною. На цьому наголосив під час брифінгу начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Закарпатській області Іван Гуледза.

За словами Івана Гуледзи, торік на Закарпатті були зареєстровані випадки захворювання тварин на сказ, диких свиней на африканську чуму та лисиць на трихінельоз. Щодо сказу, то цю хворобу минулоріч фіксували у лисиці (17), собак (5) ВРХ (2), котів (2), а 21 населений пункт краю визнали як неблагополучний. Щоб запобігти поширенню страшної недуги, на Закарпатті вакцинували 97477 голів собак; 28542 – котів; 90 –  ВРХ; 30 – ДРХ та 11 голів коней.

Також були проведені дві кампанії з пероральної вакцинації диких м'ясоїдних тварин, загалом вдалося розповсюдити 510 тисяч доз приманок з вакциною проти сказу (255 тис. доз на 1 кампанію). За домовленостями між Україною, Польщею (65 тис. доз) та Угорщиною (190 тис. доз).

Очільник Головного управління Держпродспоживслужби відзначив, що завдяки зусиллям спеціалістів ситуацію щодо АЧС вдалося суттєво поліпшити і до кінця минулого року випадків захворювання свиней на цю недугу не фіксувалося.

Також Іван Гуледза розповів як здійснюється в області контроль за якістю харчових продуктів та повідомив, яку продовольчу продукцію найчастіше досліджували торік і за якими показниками.

У заході також взяли участь начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ ДПСС Юлій Шимон і директор Закарпатської регіональної лабораторії ГУ ДПСС Роман Шевчук.