Міські пляжі Києва, які пройшли необхідні перевірки, готові до відкриття

20.06.2020 00:15

Цього року паспорти готовності отримали 12 столичних пляжів та 20 зон відпочинку без купання. На сайті комунального підприємства «Плесо» усі вони позначені на карті.

«Наші спеціалісти дослідили у лабораторіях проби води і контролюватимуть її протягом сезону купання. Крім того, перевірили якість питної води в фонтанчиках на пляжах», – зазначив начальник ГУ Держпродспоживслужби в м.Києві Олег Рубан. 

За його словами, вірогідність заразитись на COVID-19 на відкритому повітрі, якщо дотримуватись фізичної дистанції понад 1,5 м, мінімальна. 

«Цьому є наукове обґрунтування. Тому можна сміливо відпочивати на відстані від інших людей у парках, зонах відпочинку, купатися і засмагати, отримувати природній вітамін D. Головне - не забувати про правила безпеки, тримати дистанцію, а руки чистими», – додає Олег Рубан.

Серед недоліків, які відзначають фахівці ГУ Держпродспоживслужби в м.Києві, недостатньо налагоджене інформування про дотримання фізичної дистанції та респіраторної гігієни, застосування антисептичних та індивідуальних захисних засобів.

На пляжах «Тельбін» і «Вербний» зафіксовано перевищення індексу лактозопозитивної кишкової палички (ЛКП). Так само пляж «Вербний» не відповідає нормативам  за водневим показником.

Не відповідають вимогам Державних санітарних норм та правил досліджені проби води з питних фонтанчиків, що функціонують на пляжах  «Чорторий» (фонтанчик №4), де зафіксовано наявність загальних колі форм, а також  на пляжах «Венеція», «Дитячий» та «Молодіжний» - через загальну лужність.

Головне управління регулярно проводитиме моніторинг санітарного стану пляжів Києва протягом усього сезону.