У 119 разів більше: у Херсоні продавали небезпечного «магічного краба»

10.07.2020 16:14

Працівники Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області під час проведення планової перевірки відібрали для лабораторних досліджень на відповідність вимогам Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та Технічних регламентів дитячу іграшку «Магічний краб» (виробник Китай).

За описом іграшка має грати кілька веселих мелодій і світитися різними кольорами. Виробник стверджує, що ця забавка безпечна для здоров’я дітей.

Проте згідно з протоколом випробувань ДП «Укрметртестстандарт» відібраний екземпляр за маркуванням не відповідає вимогам ДСТУ EN 71-1:2018 «Безпечність іграшок»: іграшка не має попередження, що у наявності є дрібні деталі, відсутнє зображення знака відповідності технічним регламентам. Масова частка свинцю за результатами випробувань склала 119000 мг/кг при нормі не більше 1000 мг/кг, що може призвести до отримання алергічної реакції у дитини.

Заступник начальника управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби у Херсонській області Олександр Мандра зазначив, що відповідно до розробленого сценарного плану, ця продукція носить високий рівень загрози для здоров’я споживачів, тому має бути заборонена до реалізації. Більше того – вона повинна бути утилізована імпортером або самим виробником. Магазин, у якому була відібрана іграшка для проведення аналізу, вже зняв її з реалізації.

Головне Управління Держпродспоживслужби у Херсонській області зазначає, що при придбанні дитячих іграшок слід звертати увагу на маркування.

Нагадаємо, що на пакуванні має бути зазначено:

  • · знак відповідності технічним регламентам;
  • · товарний знак підприємства-виробника або його представника;
  • · найменування та місцезнаходження виробника, імпортера;
  • · позначення типу, номера партії, серійного номера чи моделі або іншого елемента, що дає змогу їх ідентифікувати;
  • · попереджувальні написи із коротким поясненням небезпеки;
  • · обов’язково додається інструкція з експлуатації, схема користування, які надруковані на упаковці, на окремому листі або у вигляді брошури. В інструкції, схеми по користуванню іграшками, іграми або на споживчій упаковці повинні бути вказані правила та види обробки іграшок (миття, чищення, дезінфекція та їх утилізація в разі потреби).
  • · графічний попереджувальний символ позначення віку у вигляді кола, в якому намальований контур обличчя та вказана вікова група.