Держпродспоживслужба продовжує роботу з моніторингу формування державних регульованих цін на лікарські засоби у рамках Урядової програми «Доступні ліки»

17.07.2020 15:18

Як повідомлялось раніше, відповідно до доручення Кабінету Міністрів України Держпродспоживслужба продовжує здійснювати моніторинг застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які беруть участь в Урядовій програмі «Доступні ліки».

За І півріччя цього року працівниками відділів/секторів контролю за регульованими цінами Головних управлінь Держпродспоживслужби в областях та м. Києві було проведено 10838 моніторингів, проаналізовано понад 1,7 млн цін на лікарські засоби з питань дотримання вимог законодавства у сфері ціноутворення.

Контроль за правильністю застосування суб’єктами господарювання граничних оптово-відпускних цін, роздрібних цін, а також граничних постачальницько-збутових та торговельних (роздрібних) надбавок до цін на ліки, вартість яких підлягає відшкодуванню з бюджету, здійснюється шляхом ретельного аналізу інформації, отриманої від аптечних закладів.

Нагадаємо споживачам, що наразі діє державне регулювання цін на лікарські засоби шляхом встановлення граничної постачальницько-збутової надбавки в розмірі 10 відсотків, що нараховуються до оптово-відпускної ціни з урахуванням податків, та граничної торговельної (роздрібної) надбавки в розмірі 15 відсотків, що нараховуються до закупівельної ціни з урахуванням податків.

З урахуванням затверджених розмірів надбавок Міністерство охорони здоров’я України встановлює фіксовані оптово-відпускні та роздрібні ціни у Реєстрах лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню.

Проведеною роботою за I півріччя 2020 року встановлено порушення діючого законодавства по ціноутворенню в Київській, Полтавській, Луганській та Донецькій областях, а саме реалізація суб’єктами господарювання лікарських засобів, фактичні роздрібні ціни на які перевищували їх фіксований розмір та завищення граничної торговельної надбавки.

За результатами цієї роботи, Головними управліннями Держпродспоживслужби у вищезазначених областях, було проведено роз’яснювальну роботу та рекомендовано суб’єктам господарювання привести у відповідність ціни на лікарські засоби, згідно з чинним законодавством.

Держпродспоживслужба спрямовує свою роботу на забезпечення контролю за правильністю застосування суб’єктами господарювання державних регульованих цін, запобігання випадків порушень державної дисципліни цін на лікарські засоби.