Фахівці Держпродспоживслужби взяли участь у Всеукраїнській селекторній нараді з питань оздоровлення та відпочинку

20.05.2016 17:06

Представники Держпродспоживслужби, сьогодні, 20 травня 2016 року, взяли участь у Всеукраїнській селекторній нараді з питань оздоровлення та відпочинку – засіданні центрального міжвідомчого штабу з координування організації і проведення оздоровлення, що відбулася у Міністерстві соціальної політики.

Начальник Управління за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби Алла Григоренко у своєму виступі зазначила необхідність створення належних безпечних умов для життя і здоров’я дітей під час оздоровчої кампанії і подякувала місцевим органам виконавчої влади та місцевого самоврядування за ефективну взаємодію між всіма зацікавленими представниками під час підготовки до оздоровчого сезону 2016 року, у тому числі територіальними органами Держпродспоживслужби. Вона також акцентувала увагу на тому, що Держпродспоживслужбою видано наказ від 17.05.2016 № 90 «Про дотримання санітарного законодавства під час оздоровлення та відпочинку дітей у 2016 році» та направлено лист до облдержадміністрацій. Зазначені документи є так званими дорожними картами (алгоритмом) щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя дітей під час оздоровлення, у тому числі: санітарного стану водопровідних та каналізаційних систем, якості питної води, організації харчування, медичного забезпечення та здійсненні заходів щодо ефективної профілактики інфекційних захворювань і харчових отруєнь.

У оздоровчу кампанію 2016 року, відповідно до отриманої дислокації від державних адміністрацій, заплановано відкриття майже 9,0 тисяч закладів оздоровлення та відпочинку для дітей, у тому числі: 512 закладів оздоровлення (у 2015 році - 567), із них заміських – 431, санаторного типу – 76, дитячих центрів – 5; та понад 8,3 тис. закладів відпочинку (7,9 тис – з денним перебуванням, 105 - наметових містечок, 282 - табори праці та відпочинку).

За даними головних управлінь Держпродспоживслужби відповідних територій, станом на 19.05.2016 року, з початку підготовки до оздоровчої кампанії спеціалісти Держпродспоживслужби взяли участь у проведенні 268 комісійних обстеженнях щодо готовності закладів до початку роботи. На сьогодні не відповідають санітарним нормам кожний 10 заклад (11%).

Під час обстежень дитячих закладів спеціалістами Держпродспоживслужби надано майже 2,2 тис. пропозицій власникам щодо створення відповідних умов для оздоровлення та відпочинку дітей, з яких вже виконано більше 1,2 тис (53%), у т.ч. закладами оздоровлення – 640 (51%) та закладами відпочинку – 508 (56%).

У ході виступу Алла Григоренко наголосила щодо забезпечення закладів оздоровлення та відпочинку якісною питною водою. У минулу оздоровчу кампанію відмічалося зростання показників відхилень якості питної води від нормативів до 10,9% за санітарно-хімічними показниками та до 5,9% за бактеріологічними показниками і, хоча на сьогодні показник відхилень менший і складає відповідно 6,2 та 1,2%,  -  профілактика заходів щодо забезпечення якісною питною водою дітей потребує додаткових зусиль.

Особливу увагу запропоновано звернути на організацію харчування та постачання продовольчої сировини до закладів оздоровлення з метою профілактики харчових отруєнь та кишкових інфекцій, а також на необхідність погоджувати перелік постачальників харчової продукції  із представниками Держпродспоживслужби, як це передбачено законодавством.

Після виступу, в ході обговорень, були надані відповіді на питання учасників селекторної наради.