Делегація Держпродспоживслужби візьме участь у Генеральній сесії МЕБ

20.05.2016 16:55

Делегація Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів під керівництвом Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи візьме участь у 84-й Генеральній сесії Світової Асамблеї Делегатів Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин (МЕБ), яка відбудеться 22-27 травня 2016 року у м. Париж (Французька Республіка).

З метою подальшого розвитку співробітництва у галузі ветеринарної медицини члени української делегації візьмуть участь у роботі Генеральної сесії МЕБ та проведуть ряд зустрічей з компетентними органами інших країн світу.

До складу делегація також увішали заступник Голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Олександр Вержиховський, начальник Управління міжнародного співробітництва Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів – національний координатор по комунікації з МЕБ Ольга Шевченко, директор Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів кормових добавок Ігор Коцюмбас, заступник Директора із зовнішньоекономічних зв'язків та міжнародної наукової інтеграції Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок Юрій Косенко.

Довідково:

Міжнародне співробітництво у сфері ветеринарної медицини України здійснюється шляхом членства у Всесвітній організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), яка є міжурядовою організацією і була створена міжнародною угодою від 25 січня 1924 року. На даний час налічує 180 країни-учасниць. Україна є повноправним членом МЕБ з 1994 року (постанова Кабінету Міністрів України від 11.07.1994 № 474 (нова редакція від 13.09.2002 № 1371)).

Для координації роботи у різних регіонах світу МЕБ має 5 керівних органів – Регіональні Комісії по Африці, Америці, Азії, Далекому Сходу та Океанії; Середньому Сходу; Європі (в яку входить Україна).

Як постійний член МЕБ, Україна, відповідно до встановленого порядку, сплачує членські внески, надає МЕБ звіти щодо епізоотичної ситуації в державі, а також використовує право одержувати офіційну інформацію про епізоотичну ситуацію в інших країнах-учасницях МЕБ, якою керується при вирішенні питань міжнародної торгівлі об’єктами, підконтрольними державній службі ветеринарної медицини.

Завдяки членству в МЕБ, впродовж попередніх років Україна використовувала офіційну інформацію про епізоотичну ситуацію в інших країнах-учасницях МЕБ, якою керувалась при вирішенні питань міжнародної торгівлі об’єктами, підконтрольними державній службі ветеринарної медицини. Крім того, при розробці ветеринарного законодавства України обов’язково враховуються міжнародні стандарти, встановлені Кодексами здоров’я наземних та водних тварин МЕБ.