Триває розслідування спалаху захворювання на гостру кишкову інфекцію, пов’язаного зі святкуванням весілля на Львівщині

23.05.2016 16:05

Серед мешканців міст Новояворівськ, Борислав, Стрий та селищ Страдч, Тернавиця, Залужжя, Попелі Львівської області зареєстровано спалах гострої кишкової інфекції, який виник після святкування весілля 14 та 15 травня у ресторані «Соната» ПП Гевало (вул. Шевченка, 28, м.Новояворівськ) .

Станом на 23.05.2016 року за медичною допомогою звернулося 38 осіб, серед яких 11 дітей. Постраждалих було госпіталізовано до інфекційних відділень лікарень, медична допомога надається в необхідному обсязі. За результатами бактеріологічного обстеження у 13 хворих виділено Salmonella enteritidis.

З метою виявлення причин та умов, що призвели до виникнення і поширення інфекційної хвороби, працівниками Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів і Держсанепідслужби проведено санітарно-епідеміологічне розслідування спалаху та обстеження ресторану «Соната». Для проведення лабораторних досліджень відібрано проби харчових продуктів, води, змиви з об’єктів довкілля, обстежено персонал кафе.

У закладі громадського харчування ресторані «Соната» виявлено порушення санітарного законодавства, а саме: відсутність супровідних документів на харчові продукти, на момент обстеження не представлено особисті медичні книжки працівників ресторану, порушено технології приготування страв.

За результатами обстеження керівнику закладу надано рекомендації щодо усунення виявлених порушень, також поінформовано прокуратуру Львівської області від 18.05.16р № 7-1-13/118.

Лабораторні дослідження та протиепідемічні заходи тривають.